איך ניגשים להכנת מצגת לבר מצווה


תפילין חלק מבר מצווה
תפילין חלק מבר מצווה

התקבלה ההחלטה ובאירוע הקרוב תהיה מצגת

אז איך ניגשים להכנת מצגת בר מצווה? מה צריך לארגן כדי שתהיה מצגת בת מצווה מושקעת?


מפאת הנוחות אשתמש כדוגמה במצגת בר מצווה למרות שהדברים תקפים גם למצגת בת מצווה ולמצגת יום הולדת


1. השלב הראשון - "מה יהיה אורך המצגת?"

מצגת בר מצווה ממוצעת נכון והיום היא באורך של כ-10 דקות, נכון שזה נשמע ארוך אבל כשעושים זאת בצורה מושכלת ובעריכה נכונה, הזמן לא מורגש. ניתן כמובן גם לעשות מצגות קצרות יותר של 7 דקות ואפילו פחות, הדבר מאוד תלוי באופי האירוע, מי המוזמנים ומה מרכזיות המצגת באירוע עצמו. לאחר שהוחלט על האורך אפשר להתחיל לאסוף תמונות לפי אורך המצגת. ממצגת של 10 דקות עם כ-120 תמונות ועד מצגת של 4-5 דקות עם כ-40 תמונות.

2. השלב השני - "פרץ נוסטלגיה"

איזה כיף לעבור על תמונות הילדות של הילד, לפתוח אלבומים, לדפדף בתיקיות השונות במחשב ולהיזכר ברגעים השמחים של המשפחה. מאוד קל ללכת לאיבוד ולהתפזר בשלב הזה ולכן שימו לב לכמה דגשים:

תחשבו מראש עם עורך המצגת במה תירצו להתמקד, תחביב מיוחד של הילד, משפחה גרעינית או מורחבת, טיולים בארץ או בעולם, חברים ועוד ועוד. חשוב מאוד לשים לב שבמידה ומחליטים לשים תמונות משפחה מורחבת אתם לא רוצים להעליב מישהו באירוע שלכם ולשכוח תמונה שלו. במידה וחלק מהתמונות הן עדיין תמונות נייר מודפסות אל דאגה, אצלנו תקבלו שירות סריקת תמונות איכותי ללא תוספת תשלום.

כדאי לאסוף כמה שיותר תמונות אופקיות ולא אנכיות מכיוון שמדובר בווידאו אופקי וזה יראה טוב יותר.

אני מאוד מאוד ממליץ להוסיף גם קטעי וידאו "ארכיוניים", צילמתם באיזה חוג או בגן ואף פעם לא ראיתם

או השתמשתם? זה בדיוק הזמן! הכנסת וידאו שוברת את רצף התמונות במצגת ומוסיפה אקשן ולפעמים

גם אתנחתא קומית.

רבים שואלים אותי האם להוסיף ברכות מצולמות?

אישית, אני מעדיף לברך באירוע עצמו ב-LIVE, במידה וקצת מתביישים או שרוצים להכניס ברכות מיוחדות ניתן להכניס כמובן גם ברכות במהלך או בסוף המצגת. קבלו אבל טיפ חשוב מאוד!! במידה ואתם מצלמים בסלולרי חשוב מאוד להקפיד ולצלם כשהטלפון במצב מאוזן, שוכב ולא מאונך. זה יראה כל כך הרבה יותר טוב.

3. השלב השלישי - "איך זה יראה וישמע?"

כשמגיעים לעורך לצורך העברת החומר שבו עוד כמה דקות כדי להחליט איך תיראה מצגת הבר מצווה

שלכם ומה יהיה פס הקול שילווה אותה. ישנם מאות סוגים של אפקטים ולא כל אפקט מתאים לכל משפחה,

יש כאלו שאוהבים יותר טכנולוגיה וישמחו לראות את התמונות בתוך טאבלט או מכשיר סלולרי יש

כאלו שרוצים בלגן על המסך ויש כאלו שמעדיפים לתת כבוד לכל תמונה ותמונה בנפרד יש את האוהבים כוכבים וניצוצות ויש את השקטים והרגועים. בכל מקרה שבו עם העורך, בקשו לראות דוגמאות, תראו למה אתם מתחברים יותר ומשם זורמים הלאה.

המוזיקה המלווה את המצגת צריכה להתאים לאופי של הילד ולאפקטים הנבחרים גם יחד, זה לא נראה טוב לשים אפקט קצבי עם שיר שקט או לשים שיר רגוע כשהתמונות מאחור עוברות בקצב מהיר. מספר השירים נגזר כמובן מאורך המצגת (לרוב לא שמים שיר מלא אלא חותכים בכל מיני מקומות ומשלבים בצורה חלקה)

4. השלב הרביעי - "איך יצא?"

אתם את שלכם עשיתם ועכשיו אני עובד, לאחר מספר ימים תקבלו ממני קישור לסקיצה ראשונה.

זה אמנם נקרא סקיצה אבל זאת מצגת מוגמרת לכל דבר ועניין, כל האפקטים במקום, טקסטים במידה ורציתם והמוזיקה מוכנה. שבו מול המחשב (אני מדגיש מחשב ולא סלולרי, אתם רוצים לראות בגדול) ועברו על המצגת פעם ועוד פעם, שימו לב לתמונות ולאפקטים, יש משהו שתרצו לשנות? מיקום של תמונה שלא מוצא חן בעיניכם, אפקט שלא נראה כמו שחשבתם, שיר שבמחשבה שניה לא מתאים...


רכזו את הכל בכתב ושלחו אלי לסבב תיקונים וקבלו את המצגת המושלמת. מצגת בר מצווה עושים רק פעם אחת ומקרינים באירוע פעם אחת, אתם חייבים להיות מרוצים כדי שגם הילד יהיה מרוצה.

5. השלב האחרון - "זה נגמר"

לאחר שתאשרו את המצגת תקבלו קישור להורדה ישירה אל המחשב ושימרו אותה על דיסק און קי לאירוע עצמו. במידה ותירצו אשמח לתת לכם גם תקליטור עם תמונת החוגג כגיבוי וכמזכרת ללא תוספת תשלום.

הקישור אותו קיבלתם במהלך התהליך ישאר שלכם באופן קבוע ותוכלו לשלוח אותו לאורחים ולאלו שלא יכלו להגיע כדי שגם הם יהנו מהמצגת.

זהו, זה לא באמת מאוד מסובך וזה אפילו די כיף לצלול אל תוך עולם התמונות של הילד והמשפחה.

אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה וכמובן לעזור לכם עם מצגת בר המצווה שלכם.

להתראות בשמחות


#מצגתברמצווה #מצגתבתמצווה #מצגתלברמצווה #מצגתלבתמצווה #איךמכיניםמצגתלברמצווה #איךמכיניםמצגתלבתמצווה