מה האורך הרצוי למצגת?


כאשר אני נפגש בפעם הראשונה עם משפחה המתכננת מצגת לבר מצווה או מצגת לבת מצווה שלה אחד הדברים הראשונים ששואלים אותי זה:

"מה האורך הרצוי?"

לרוב המשפחה באה עם נתון מובנה שארוך מידי זה גרוע ועדיף לקצר ואני אומר שכל מקרה לגופו ואפשר לעשות כמעט כל דבר, השאלה כמובן איך... אז מה עדיף? בואו ונבחן את האירוע המתקרב

מי האורחים וכמה אורחים?

בדרך כלל אלו שני נתונים שהולכים יחד, ככל שהאירוע יותר מצומצם כך, בדרך כלל, האורחים הם יותר קרובים משפחתית וחברתית. ארוע של 50 איש יכלול מין הסתם משפחה קרובה ושם יהיה אפשר לעשות מצגת ארוכה יותר ובאירוע של 300 איש רצוי לקצר.

איזה תוכן יש באירוע?

מה אתם מתכננים באירוע שלכם? כניסה מפוצצת, דרשה, שיר של המשפחה, מצגת, ריקודים, ברכות ועוד ועוד? עדיף שתקצרו את המצגת, האורחים שלכם יעדיפו לנצל את ההחשכה של האולם לשוחח קצת, לנשנש קצת ולנשום קצת בין כל ההפעלות. תעשו מצגת עניינית וקצרה. לעומת זאת אם אתם מסתמכים על המצגת כאטרקציה המרכזית, תנו לה את הכבוד הראוי. גם 15 דקות זה הגיוני.

איזה ציוד הקרנה יש?

חשוב מאוד לברר לפני שמזמינים מצגת, איך אתם הולכים להקרין אותה. האם מדובר במקרן נייד על הקיר באיזו מסעדה או מספר מקרנים מסביב לאולם. ככל שהמקרן יותר איכותי, מסך גדול או אפילו מספר מסכים, לאורחים יהיה קל יותר לעקוב אחר המצגת ולא יתייאשו אחרי דקת מאמץ כי הדודה בדיוק מסתירה.

כמה תמונות יש? ומה עוד?

אחד הפרטים הכי חשובים כמובן הוא כמה תמונות יש לכם להציג והאם יש חומרים נוספים כגון קטעי וידאו "ארכיונים" (כל הסרטונים שתמיד צילמתם בגן/בטיול/אצל הסבתא), ברכות מצולמות ועוד. אנחנו לא רוצים לדחוס 100 תמונות בחמש דקות אבל גם לא רוצים למרוח אותן על עשר דקות.

עברתם את כל הסעיפים ועדיין לא בטוחים? הכי חשוב זה זרימה נכונה של המצגת, קצב נכון, שילוב שירים נכון ואיכות גבוהה. מצגת טובה יכולה להמשך בקלות למעלה מ-10 דקות ואפילו להגיע ל-15 דקות והאורחים לא ירגישו שהזמן עובר.

מה זאת מצגת טובה?

כמו שכבר כתבתי בשורה מעל, מצגת טובה זאת מצגת שהתמונות, המוזיקה והאפקטים זורמים יחד כאחד, ללא השתלטות של האחד על השני תוך מתן כבוד לתמונות שהן מרכז העלילה.

אני מזמין אתכם להרים טלפון ונבדוק יחד מהי המצגת המושלמת לאירוע שלכם.

זמן המצגת נכון משאיר את האורחים סקרנים
זמן המצגת נכון משאיר את האורחים סקרנים


#בתמצווה #ברמצווה #מצגתלבתמצווה #מצגתלברמצווה